Radyo Fenomen Dinliyorsunuz

Radyo Fenomen Dinle

Radyo Fenomen  radyosu hakkında

Birçok radyo, yayın hayatına yerel lokasyon ile başlar. Daha sonra geçen zaman içerisinde gerekli yatırımları yapıp bürokratik işlemleri de tamamlayan yayıncılar belirli bölgeye yada ülkenin tamamına seslenebilme şansına mazhar olurlar. Böylece daha çok insan tarafından erişilebilme hedeflerini gerçekleştirirler. Büyüyen ve gelişen bu stüdyolar dünya çapında büyük kitlelere erişmiş ve bugün bulundukları konuma gelmişlerdir. Süreç bazıları için kısa bazıları için ise epey uzun olmuştur. Keza büyüme sabır ve emek gerektirir. Ayrıca disiplinli çalışmak ve kurallara uymak da başarıyı getiren diğer önemli faktörlerdendir. Radyo Fenomen tüm bu süreçleri başarıyla tamamlayarak, ülkemizdeki birçok büyük şehre seslenebilen platformlardan biri olmuştur.

Ancak Fenomen FM dinleyicilerine yalnızca karasal frekansları kullanarak ulaşmaz. Çok geniş ve farklı yollara da sahiptir. Örneğin, uydu üzerinden de yayın gerçekleştiren bir müzik ve eğlence ortamıdır. Ayrıca kendisine ait web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamaları aracılığıyla da dinlemek mümkündür. Radyo Fenomen mobil uygulaması hem Google Play Store’da android cihazlara özel hem de App Store’da iOS işletim sistemine sahip cihazlar için yer alır. Kullanıcılar bu aplikasyonu kolaylıkla cep telefonu ve tabletlerine de indirebilir.

Radyo Fenomen daima yerli ve yabancı hit müziğin en önemli adreslerinden biri olmuştur. Bu nedenledir ki mottosu “Maksimum Hit Müzik” tir. Dinleyici sayısı sürekli artış göstermiş ve özellikle de pop, R&B, elektronik müzik gibi türlerin takipçileri açısından vazgeçilmezler listesine girmiştir. Hit parçalar hem ülkemizde hem de dünya piyasasında çok sık değişir. Bugün milyonlar tarafından sevilen bir eser yarın kimsenin aklına bile gelmeyebilir. Bu yüzden de trendleri çok ciddi bir şekilde takip etmek gerekir. Radyo Fenomen ekibi bunu Türkiye’de en iyi başaran ekiplerden biri olarak göze çarpar.

İnsanlara sunduğu tek şey hit müzik değildir. Yayın akışında yer alan programların hepsinin kendisine ait, geniş bir kitlesi vardır. Bu programların sunucuları da sektörün en tanınmış ve en popüler isimlerinden oluşur. Müziğin yanında sohbet ve eğlence de söz konusudur. Birçok ünlü şarkıcı konuk olarak katılır ve özellikle yeni albümlerinden en taze eserleri ilk kez burada sevenleriyle paylaşırlar. Canlı yayınlara bağlanan dinleyiciler hayran oldukları isimlerle direkt iletişim kurma şansını da elde ederler. Bu yüzden Radyo Fenomen’in sanatçıları ve sanatseverleri buluşturma gibi bir özelliği de vardır.

Radyo Fenomen web sitesi sadece hit müzik dinlemek için değil, sektörden en son haberler için de kullanışlı bir kaynaktır. Aynı zamanda teknoloji haberleri de siteden paylaşmaktadır. Bunun yanında sayısız video klip de platformun takipçilerine sunduğu özelliklerden biridir. Ayrıca çeşitli podcastler ve inceleme ve röportaj videoları da internet sitesinde yer alan diğer önemli bölümlerdir. Birçok şarkıcı ile özel röportajlar gerçekleştirilmiş ve bunlar aynı zamanda sosyal medya hesaplarında da paylaşılmıştır. Müzikseverler tutkunu oldukları sanatçıların bu röportajlarını istedikleri gibi izleyebilir ve onlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

En son ve en hit parçalar, eğlence, podcastler, röportajlar, haberler ve daha niceleri… Bilhassa Radyo Fenomen benzer birçok platformdan çok daha fazlasını sunar. Zaten bu yüzden günümüzün en çok tercih dilen, insanların en çok dinlediği yabancı müzik platformlarından biridir. Dinleyicileriyle arasında derin bir bağa sahiptir ve onların isteklerini yayın politikasının tamda kalbine yerleştirir. Bu sayede dikkat çekmeyi başarmış ve çok kısa bir süre içerisinde dünyanın her yerinden takipçilere ulaşmıştır. Radyoculuk sektöründe başarının en temel kurallarından biri de özünde sanatın ve insanın olduğu bir alanda sanata ve insana gerçekten değer vermek ve bunu somut bir şekilde göstermektir. İşte Radyo Fenomen’in de tam olarak başardığı budur.

2006 yılında bölgesel bir radyo olarak yayın hayatına başlayan Radyo Fenomen’in kurucuları Cem Hakko ve Olivier Mauxion’dur. İstanbul, Ankara, Eskişehir, İzmir, Bursa ve Konya gibi şehirler için karasalda farklı frekanslar kullanır. Bunlar: Ankara 99.5, Antalya 99.5, Balıkesir 94.7, Bodrum 99.5, Bursa 94.7, Eskişehir 90.4, Gaziantep 96.3, İstanbul 101.0, İzmir 99.5, Kayseri 98.5, Kocaeli 92.4, Konya 93.7, Marmaris 99.5 frekanslarıdır. Diğer taraftan istasyon hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Alt kısımda bildirdiğimiz resmi sayfaları ve sosyal medya hesapları aracılığıyla kuruluş hakkında daha kapsamlı içerikler sizleri bekliyor olacak.