Kral Fm Dinliyorsunuz

Kral Fm Dinle

Kral Fm radyosu hakkında

Kaliteli müzik seçimleriyle dinleyenlerine ulaşmakta ve yayıncılık hayatına adım attığı andan itibaren yetkinliğini hiç kaybetmeden yıllardır birinci sırada varlığını sürdürmekte olan Kral FM, Türkiye’nin şüphesiz en çok tanınan ve ulusal çapta yayın yapan radyolarından biridir. Şarkı çeşitliliği yönünden olabildiğince geniş bir yelpazeye sahip olan Kral FM, arabesk, fantezi ve slow tarzda parçalar sunmaya devam etmektedir. Merkezi İstanbul’da olmakla birlikte tüm Türkiye’de karasal yayın yapan radyo Kral FM, farklı illerde bulunmasından ötürü her gün bir hayli dinleyici kazanarak ününe ün katmaktadır. Fark yaratan programları ve titizlikle yapılmış şarkı seçimleri sayesinde uğrak radyolar arasında başı çekmektedir.

Kuruluş tarihi 1 Haziran 1992 olan Kral FM, Cem Uzan tarafından kurulmuş, Uzan grubuna bağlı “Star Medya” dahilinde yayın hayatına başlamıştır ve uzun süre bu gruba bağlı kalmış daha sonra yapılan birçok ihale sonucu el değiştirmiş ve son olarak 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu’na bağlı kalarak yayınlarına devam etmektedir. Doğuş Holding’e geçiş yaptıktan sonra yayınlarında konsept değişikliğine giden frekans, ilk başta tepki ile karşılanmasına rağmen ilerleyen zamanlarda yapılan farklılıklar çevre tarafından kabul görmüştür.

Profesyonel yayıncılık anlayışına sahip olan ve bu sayede bilinen radyolar içinde zirvede yerini almış Kral FM, hazırladığı programlar ile dinleyicilerinin gönlünde taht kurmayı sürdürmektedir. Afrikalı Ali, Ata Demirkaya, Gönül Dostu Şener, Harbi Kız, Kezban Yaşamul, Mehmet Akbay, Mine Gonca, Nöbetçi Erdem ve Seçil Gören gibi Türkiye çapında tanınan ve kitlelere hitap edebilen kişileri bünyesinde bulunduran frekans, sunucularının nitelikli çalışma anlayışı ve empati yapabilme özellikleri sebebiyle halk tarafından oldukça sevilmektedir. Kurumsal sitesindeki yayın akışında belirtildiği üzere “Mehmet’in Gezegeni”, “Kezban’ın Günlüğü”, “Ata’dan Müzik Ziyafeti” gibi bir takım özenle seçilmiş izlencelere sahip olan frekans, başkaca şahane programlar da gerçekleştirmektedir. Birbirinden farklı konulara sahip işlerin altından kalkabilen Kral FM, dinleyicileri için haber bültenleri, spor programları, tartışma programları da sunmaktadır. Kral TV ile ortak yayın yaparak daha büyük kesimlere hitap etmek isteyen radyo kanalı, Türkiye’nin ilk video müzik ödülleri tanımına sahip olan ‘Kral Türkiye Müzik Ödülleri’ adı altında yayınlanan ve yapıldığı tarihte internet üzerinden canlı takip edebileceğiniz bir ödül töreni düzenlemekteydi. 6 Mart 1995’te ilk kez düzenlenen ‘Kral Türkiye Müzik Ödülleri’, sonraki 20 yıl boyunca her yıl düzenlenmeye devam etmiş lakin 2014 senesinden sonra gala yapılmamaya başlanmış ve iptal edilmiştir. Yılın Şarkısı, En İyi Erkek Sanatçı, En Çok Satan Albüm, En İyi Kadın Sanatçı tarzında kategorilere sahip olan ödül töreni, 2007 yılında ilk kez SMS uygulamasını denemiş ve oldukça ilgi gören bu durum sonucunda halk tarafından yaklaşık 100.000 SMS gönderilmiştir. Birçok ünlünün sunuculuğunu yaptığı Kral Türkiye Müzik Ödülleri’ni Kral FM’in kurumsal sitesindeki programlar bölümünden arşive kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Gerçekleştirdiği yayınlar sayesinde halkın sesi olmayı başarmış Kral FM, istek parçalarınızı veyahut paylaşmak, söylemek istediğiniz mesajlarınızı iletebileceğiniz alanlar oluşturarak duygularınızı ve düşüncelerinizi duyurmak istediğiniz kişilere tüm Türkiye’nin dinlediği bu radyo üzerinden ulaştırabilirsiniz. Asıl sloganı “İlaç Gibi Radyo” olan Kral FM, “Radyo Devri Bitti, Kral Devri Başladı” mottosuyla da bilinmektedir. Her daim en iyiyi sunma ilkesini benimseyen bu özel frekans, resmi Twitter ve Facebook sayfalarında önemli duyuruları ve sunulacak program hakkındaki detayları paylaşarak şarkı ya da yayın hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlamakta bunun yanı sıra resmi web sayfasından sanatsal alanlarda yapılan etkinlikler için bilet satışı da düzenlemektedir. Alanında kendini kanıtlamış insanlar ile prestijli söyleşiler düzenleyen bu merci, gönüllerin vazgeçilmez radyosu konumunda bulunmaktadır. Radyonun geniş yelpazesi sayesinde Türkçe pop müziklerini de Kral Pop sayfamız sayesinde canlı dinleyebilirsiniz. Yavru vatan Kıbrıs’ta FM 106.9 MHz frekansından karasal canlı yayın yapan Kral FM, fevkalade şarkıları ile orada yaşayan dinleyicilerine de erişmektedir. Birbirinden değerli sanatkarların elinden çıkmış eserlerin yanında dostane bir şekilde yapılan sohbetler ile siz kıymetli dinleyicilere hizmet veren kuruluş, parça ve program sıralamasında kusursuz oluşu ile hayranlık uyandırmaktadır.

Artık Kral FM dinlemek için bilgisayar başında bulunmanıza gerek yok. Yolda, işte, evde internete bağlı olduğunuz her an akıllı cep telefonlarınız ve tabletleriniz için tasarlanmış mobil uyumlu sayfamızdan Kral FM mobil dinle seçeneği ile rahatlıkla canlı yayına ulaşabilirsiniz. Bu frekans bandı sayesinde yeni şarkılar ve sanatçıları sitemizden canlı ve kesintisiz bir şekilde mobil dinleyebilirsiniz.

kral fm

Adana: 105.4
Ankara: 102.4
Antalya: 90.2
Kuşadası: 104.5
Balıkesir: 98.7
Bursa: 92.0
Diyarbakır: 92.0
Düzce: 92.0
Erzurum: 91.8
Eskişehir: 88.6
Gaziantep: 107.5
İstanbul: 92.0
İzmir: 96.2
Kayseri: 93.9
Kıbrıs: 106.9
Kocaeli: 92.0
Konya: 95.1
Bodrum: 104.8
Fethiye: 102.0
Marmaris: 103.6
Merkez: 104.8
Niğde: 91.8
Adapazarı: 101.3
Pamukova: 92.0
Samsun: 99.7
Ladik: 92.0
Sivas: 96.2
Tekirdağ: 96.2
Zonguldak: 96.0

Kral Fm Dinle, Kral FM Canlı Dinle, Kral Fm Mobil Dinle, Kral FM,