Arabesk Radyo Dinliyorsunuz

Arabesk Radyo Dinle

Arabesk Radyo radyosu hakkında

Kasım 2012 yılında faaliyetlerine başlamış “Arabesk Radyo” olarak da tanınan imtiyaz sahibi “Genda Radyo Tek Reklamcılık Yayıncılık Ticaret Anonim Şirketi“ne aittir. İstanbul merkezli stüdyolarından kendilerini “Full Damar” anlayışıyla tanımlamaktadırlar. Üstelik hayranlarına bu türün en koyu örneklerini sunan geniş bir yelpazeye sahiptir. “Az anons çok müzik” ve “Az tekrar” mottolarıyla ve gün boyu seçici davrandığı şarkı listeleriyle bu tarzın öncülerindendir. Kısaca sektöre gönül vermiş tecrübeli ekibiyle hedeflerine hızla ulaştıkları da göz ardı edilemez.

Bazı radyo istasyonları FM frekansı kullanmak yerine direkt olarak internet ve mobil uygulamalar üzerinden canlı yayınlarını gerçekleştirmektedir. Bu da dinleyicilerin istedikleri zaman o kuruluşun sitesi ya da uygulaması aracılığıyla içeriklere ulaşmasını kolaylaştırır. İstanbul merkezli bir istasyon olan Arabesk Radyo da bu kurumlardan biridir. Hayranlarına arabesk ve fantezi müziğin en seçkin örneklerini sunma hedefiyle yola çıkmış olan kanal, yalnızca online olarak erişilebilmektedir. Ayrıca hem Google Play Store hem de IOS App Store üzerinden indirilebilen uygulamaları faaldir. Bu türe tutkun olan bir takipçi için büyük bir kolaylıktır. Eski ve yeni tüm şarkılar elinizin altındadır.

Bu müzik ülkemizde en çok dinlenen dallardan biridir. Hal böyle olunca bu dalda canlı yayın yapan birçok yerel ve ulusal medya şirketi bulunmaktadır. Bilindiği üzere Arabesk Radyo dinle işlevleri gibi içerikleri internet üzerinden paylaşan kanalların sayısı da hayli fazladır. İbrahim TatlısesHüseyin AltınCengiz KurtoğluMüslüm GürsesOrhan GencebayKibariyeFerdi TayfurBergen ve daha birçok saygın isim bu müziğin temsilcisi olarak halkın beğenisini kazanmışlardır. Her şarkının kendisine has bir öyküsü vardır. Başka bir deyişle kimisinde yoksulluk kimisinde ise aşk acısı anlatılır. Tıpkı sıradan insanların hayata olan bir isyanı gibidir. Kendi içerisinde biraz protest bile sayılabilir. Fantezi parçalarla birlikte bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri de göstermiş olduğu bu gerçekliktir. Gerçek dertlerin verdiği acı ve keder eserlere de yansımıştır.

İnternet sayfası gayet sadedir. Şarkılarla ve konseptle alakalı geniş bilgiler elde edilebilir. Aynı zamanda takipçilerin isteklerini rahat bir şekilde ulaştırabilmeleri adına bir de WhatsApp butonu yer almaktadır. Böylece DJ ve programcılara dilediğiniz zaman erişebilme imkanı sağlar. 7 gün 24 saat kesintisiz yayın yapılmaktadır. Hafta içi her gün İbrahim Yaman ve Miraç Yiğit programları en çok dinlenen akışlar arasında yer almaktadır. Ziyaretçiler sınırsız bir repertuvarla adeta efkarlandırılmaktadır.

  Frekans Bilgileri

Arabesk Radyo; henüz halihazırda bir frekans bandına sahip değildir. Bu nedenle yalnızca dijital cihazlar sayesinde internet aracılığıyla erişilebilir. Lakin gelecekte stüdyo bir MHz frekansı edinirse, şuan bulunmakta olduğunuz sayfa üzerinden siz değerli kullanıcılarına bu bilgileri ileteceğiz. Sayfamızda benzer kategoride faaliyet gösteren bir çok istasyonlarda mevcuttur. Bunlardan Baba RadyoKral FM ve Efkar FM en çok beğenilenleridir.